Jest budżet powiatu starachowickiego

  • 31.12.2019, 14:57
  • Iwona Bryła
2018-12-31budzetpowiatu_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada powiatu starachowickiego przyjęła budżet na 2019 rok. Plan finansowy wcześniej pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa zaznaczając, że przewidywane na przyszły rok wydatki budżetowe są są niższe od planowanych dochodów o około 300 tys. zł. Nadwyżka ma zostać przeznaczona na spłatę kredytów.

Rada Powiatu w Starachowicach głosowała nad kluczową dla samorządu kwestią, jaką jest przyjęcie budżetu na 2019 rok. Przygotowano wyważony projekt, niemal równoważący dochody z wydatkami, uwzględniający napiętą sytuację finansową powiatu.

 

W nowym roku powiat będzie realizował dwie inwestycje roczne (jest to wykup gruntów pod drogi powiatowe oraz termomodernizacja budynków Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie) i kilka wieloletnich. Wśród nich są m.in. kontynuacje budowy dróg w gminie Mirzec: Tychów Nowy – Ostrożanka i Jagodne – Gadka oraz realizacji wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, a także przebudowy tras w gminie Wąchock: Majków- Marcinków- Wąchock i w gminie Pawłów: Rzepinek- Świślina- Szerzawy. Przesunięto na przyszły rok planowaną budowę nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, co wzbudziło zaniepokojenie radnej Danuty Krępy.

 

Starosta Piotr Babicki uspokajał, że póki co nikt nie rezygnuje z tego zadania. Jeśli istotnie otrzyma ono dofinansowanie z ministerstwa sportu, zarząd powiatu weźmie to pod uwagę. Wiceprzewodniczący rady powiatu Jan Pocheć pytał o drogę Jadowniki – Ambrożów w gminie Pawłow i otrzymał od Leszka Śmigasa, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach odpowiedź, że jej realizacja jest planowana w 2021 roku. Goszczący na powiatowej sesji wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przedstawił swoje obawy dotyczące przedłużającego się remontu dróg:Tychów Nowy – Ostrożanka i Jagodne – Gadka, a także ciągle odkładanych modernizacji tras: Mirzec Czerwona – Trębowiec oraz Mirzec Poddąbrowa - ulica Langiewicza - Mirzec Malcówki.

 

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski argumentował, że obecny zarząd powiatu zmuszony jest działać w trudnych warunkach finansowych.

 

Mimo dyskusji w końcowym głosowaniu radni zachowali się wyjątkowo zgodnie, jednogłośnie popierając budżet powiatu na 2019 rok.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe