Już w niedzielę starachowiczanie wezmą udział w Orszaku Trzech Króli

  • 03.01.2019, 14:45
  • Iwona Bryła
Już w niedzielę starachowiczanie wezmą udział w Orszaku Trzech Króli
W najbliższą niedzielę 6 stycznia przez Starachowice już po raz ósmy przejdzie Orszak Trzech Króli. Wyruszy o godz. 11.30 spod kościoła pw. Wszystkich Świętych. Będą żywe zwierzęta, kolorowe kostiumy, inscenizacje teatralne pod gołym niebem i finał przy plenerowym żłóbku. Uczestnicy otrzymają papierowe korony i śpiewniki z kolędami. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziny z dziećmi.

Starachowiczanie już po raz ósmy będą mieli okazję wziąć udział w Orszaku Trzech Króli, czyli barwnej imprezie plenerowej stanowiącej element kościelnego święta Objawienia Pańskiego, obchodzonego 6 stycznia. Głównym organizatorem wydarzenia jest od początku starachowicki zakon Rycerzy Kolumba.

 

Starachowicki orszak jak zwykle zapewni szereg atrakcji. Będą żywe zwierzęta, przedstawienia pod gołym niebem, zainspirowane wydarzeniami biblijnymi i treściami religijnymi, kolorowe kostiumy i upominki dla uczestników.

 

Na mecie królewskiego korowodu, po inscenizacji odegranej w szopce na placu „Pod Skałkami”, będzie poczęstunek.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe