Aleja św. Jana Pawła II przeszła gruntowny remont

  • 04.01.2019, 11:53
  • Iwona Bryła
2019-01-04jpii_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niemal 7 mln zł pochłonął remont alei św. Jana Pawła II wraz z budową jej połączenia z ulicą Prądzyńskiego w Starachowicach. W ramach inwestycji m.in. wyremontowano jezdnię, chodniki i ścieżkę rowerową, zbudowano nowe zatoki przystankowe i zmodernizowano oświetlenie uliczne.

Jedna z najważniejszych dróg w południowej części Starachowic doczekała się końca remontu. Wcześniej stan nawierzchni alei św. Jana Pawła II pozostawiał wiele do życzenia. Kierowcy narzekali też na dużą ilość studzienek kanalizacyjnych. Kosztowne prace, których podjęła się gmina miały na celu zlikwidowanie wszelkich uciążliwości. Przy okazji zbudowano także nową drogę osiedlową.

 

W ramach inwestycji wykonano ponadto: nowe zatoki przystankowe, kanalizację burzową, oświetlenie uliczne, oznakowanie poziome i pionowe oraz nasadzono nową zieleń. W uroczystym odbiorze wyremontowanej ulicy wzięła udział liczna grupa przedstawicieli władz różnych szczebli, w tym lokalni samorządowcy, którzy podkreślali korzyści, jakie w wyniku realizacji tego przedsięwzięcia odnieśli mieszkańcy osiedla.

Satysfakcję wyraził także prezes usytuowanej w pobliżu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Wanacja” Stanisław Bzymek.

 

Wykonawcą inwestycji była firma Budromost Starachowice.

 

Gmina Starachowice była w stanie podjąć się remontu alei dzięki dofinansowaniu w wysokości aż 5 mln zł, uzyskanemu z „Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów Poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”.

 

Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń dodał, że samorządy już wkrótce będą mogły skorzystać z kolejnej rządowej propozycji wsparcia budowy dróg lokalnych.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe