Zimowy wjazd do Huty

  • 07.01.2019, 09:29 (aktualizacja 07.01.2019, 09:32)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Zimowy wjazd do Huty
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych organizuje cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą „Zimowy wjazd do Huty”. Tegoroczna edycja warsztatów rozpoczyna się 14 stycznia i trwa do 25 stycznia 2019 r. Podczas ferii w Muzeum odbywają się zajęcia warsztatowe, historyczne oraz przyrodnicze. Warsztaty prowadzone  są w godz.: 10:00 – 11:30 i 11:30 – 13:00 na terenie Muzeum. Skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat. Szczegółowy harmonogram zajęć będzie dostępny na stronie internetowej Muzeum: www.ekomuzeum.pl

Rezerwacje przyjmowane są. w budynku recepcji Muzeum lub pod numerami tel.: 783-730-094, (41) 275-40-83 wew. 29. Muzeum zastrzega prawo do zmiany zajęć.

1. Ceramika

To zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy tworzą własne wyroby ceramiczne. Uczą się jak przygotować glinę, jak nadawać jej pożądane formy i kształty, jak je zdobić oraz w jaki sposób nadać im trwałość. Uczestnicy zapoznają się również z historią zastosowania naczyń glinianych.

i bliskich a przy okazji wykorzystać niepotrzebne w domu rzeczy (np. płyty CD, słoiki).

2. Opowiem Ci bajkę…

Bajki potrafią każdego przenieść w magiczny świat. Ale czy każdy umie opowiadać bajki? Na zajęciach spróbujemy wspólnie znaleźć sposób na idealną opowieść a także dowiemy się jak ze znanej bajki zrobić coś niezwykłego.

3. Zrób to sam

Zajęcia praktyczne podczas których uczestnicy dowiedzą się jak z łatwo dostępnych materiałów lub niepotrzebnych rzeczy wyczarować m.in. biżuterię czy kolorowe ozdoby do domu.

4. Maski karnawałowe

Początek roku to czas zabawy i licznych bali karnawałowych z kolorowymi przebraniami. Nieodłącznym elementem każdego balu są maski o różnych kształtach i barwach. Na zajęciach uczestnicy wykonają maski według własnego projektu, które uświetnią bal na zakończenie ferii.

5. Fantazje z masy solnej

Masa solna to wspaniały budulec, dzięki któremu możemy tworzyć rozmaite prace według własnej wyobraźni. Tak wyczarowane własne kompozycje plastyczne można pokryć różnokolorowymi farbkami. Dzięki temu powstają oryginalne, jedyne w swoim rodzaju małe dzieła sztuki. Kto by pomyślał, że masa solna może dostarczyć tyle radości i pobudzić nasze umysły do twórczych działań?

6. Z laurką do Babci i Dziadka

 

Tylko jeden dzień w roku babcia i dziadek obchodzą swoje święto i mogą poczuć się wyjątkowo. Z tej okazji własnoręcznie wykonana laurka to prezent, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy  dziadków.

7. Kraina lodu

Czy wiesz gdzie znajduje się Antarktyda? Dlaczego jest tam zimno? Które zwierzęta są na tyle odważne, żeby tam mieszkać? Wybierz się w podróż oczami wyobraźni do krainy wiecznego lodu.

8. Malowanki – wydrapywanki

Wydrapywanka to niesamowita technika plastyczna. Można wykonać karty do niej samemu: pomalować najpierw kredkami świecowymi a następnie kryjącą czarną farbą. Wykorzystując do tego zaostrzone patyczki, wydrapiemy przepiękne kolorowe obrazy.

9. MOZAIKA – świat drobnych elementów

Mozaika to świat wyczarowany z małych, kolorowych elementów. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, co kryje się pod pojęciem „mozaika” oraz jakie surowce oraz kolory są charakterystyczne dla tej techniki, a wszystko po to, aby stworzyć wyjątkową mozaikę według własnego projektu.

10. Świat Minionków

Małe żółte stworki, które opanowały ziemię – tak to Minionki. Na zajęciach wykonamy makietę wyspy na której żyją Minionki. Każdy z uczestników warsztatów sam zaprojektuje swojego stworka i wszystkie razem umieścimy na wspólnej wyspie.

11. Fizyka na wesoło

Dowiadujemy się tu skąd pochodzi woda w naszych gospodarstwach domowych i jak wygląda droga, którą musi pokonać, aby do nas dotrzeć. Zajęcia maja na celu przedstawienie za pomocą eksperymentów właściwości fizyczne wody i powietrza. Jednym z doświadczeń będzie stworzenie magicznego płynu, który przeczy prawom fizyki oraz latający pojazd napędzany powietrzem.

12. Jak mierzono czas?

Już w bardzo odległych czasach stosowano różne metody odmierzania czasu. Odmierzanie czasu łączy się z astronomią, Pionierami w odmierzaniu czasu byli Chińczycy. Na zajęciach zbudujemy zegar słoneczny oraz zegar wspomnień z wakacji.

13. Twierdza piratów?

Jak wyglądali piraci, czym się zajmowali, co jedli i gdzie spali - tego dowiemy się na zajęciach. W trakcie zajęć każdy z uczestników zbuduje twierdzę piracką na wyspie skarbów.

14. Modele z kartonu

Wyczaruj świat z papieru – na zajęciach będziemy budować makiety z papieru. Tym razem zbudujemy samochód terenowy z przyczepą do przewozu zwierząt.

15. Słoiczkowe świeczniki

Słoiki, w których dostępne są produkty spożywcze często posiadają ciekawe kształty, więc można je  jeszcze wykorzystać w kreatywny sposób. Nadając im „nowe życie” na zajęciach stworzymy niebanalne świeczniki, które staną się oryginalną ozdobą pokoju, a może nawet prezentem na zbliżający się Dzień Babci.

16. Pocztówka z ferii

Nie trzeba wyjeżdżać, aby wysłać pocztówkę z ferii swojej rodzinie lub znajomym! Nie trzeba też korzystać z gotowych, często nudnych wzorów! W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy przygotują własną,  niepowtarzalną  zimową pocztówkę.

17. Trójwymiarowe śnieżynki

Jest zima, więc musi być również śnieg!  Na wypadek,  gdyby go za oknem zabrakło przygotujemy na zajęciach  własne papierowe, trójwymiarowe śnieżynki.

18.Papierowy park jurajski

Prehistoryczny świat jest niezwykle ciekawy. Ponad 200 milionów lat temu na naszej planecie pojawiły się olbrzymie gady, nazwane przez naukowców dinozaurami.  Podczas warsztatów przeniesiemy się do ich świata i wspólnie stworzymy kolorową kartonową makietę z dinozaurami.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe