Orszak Trzech Króli w Starachowicach

  • 07.01.2019, 14:44 (aktualizacja 14.01.2019, 14:45)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-01-07orszakok_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz ósmy starachowiczanie przemaszerowali ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli. Nie zabrakło wspólnej modlitwy, inscenizacji teatralnych i kolędowania. Głównym organizatorem wydarzenia był starachowicki zakon Rycerzy Kolumba.

Starachowiczanie wzięli udział w plenerowych uroczystościach Święta Objawienia Pańskiego. Uroczystość rozpoczęła się w kościele Wszystkich Świętych. Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł ulicami miasta na plac pod skałkami gdzie w przygotowanej szopce czekała Święta Rodzina. Orszak prowadzili trzej królowie,w role których wcielili się Mariusz Zaborski, Krzysztof Chyczewski i Michał Major. W uroczystym przemarszu uczestniczyli także wojewoda Agata Wojtyszek, starosta Piotr Babicki i wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz. Nie zabrakło także tradycyjnie zwierząt z Cyrku Arena. Koń, kucyk i osioł wzbudzały zainteresowanie głównie wśród najmłodszych. Przemarsz ulicami Starachowic wzbogacono inscenizacjami scen biblijnych. Najbardziej widowiskowo wypadła walka dobra ze złem rozegrana na placu przy fontannie przy alei Armii Krajowej.


 

Na finał przemarszu trzej królowie oddali symboliczny pokłon Jezusowi.


 

Symboliczny wymiar święta Objawienia Pańskiego uczestnikom wydarzenia przybliżył ks. Marek Bartosiński proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe