Wyzwania i pomysły nowego zarządu powiatu

  • 07.01.2019, 14:48 (aktualizacja 07.01.2019, 15:24)
  • Iwona Bryła
2019-01-07powiat_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zarząd Powiatu w Starachowicach robi tzw. bilans otwarcia, prezentując stan, jaki zastał po poprzedniej ekipie. Starosta Piotr Babicki przedstawił dane ilustrujące różnego rodzaju wyzwania, z jakimi będzie się musiał zmierzyć on i jego współpracownicy. Opowiedział także o zamierzeniach, wśród których są m.in. przeprowadzka dwóch szkół do nowych siedzib oraz w perspektywie całej 5 - letniej kadencji, budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich.

Sytuacji, jaką zastał po poprzedniej ekipie zarząd powiatu starachowickiego poświęcił ostatnią konferencję prasową. Dziennikarze zostali zapoznania z takimi zagadnieniami, jak wzrost zadłużenia, a także zatrudnienia w starostwie i związane z tym skutki, w postaci większych wydatków na wynagrodzenia.

 

Dużym wyzwaniem dla powiatu będzie finansowanie szkół, z powodu systematycznego spadku subwencji oświatowej, przyznawanej przez budżet państwa. Dlatego wicestarosta Dariusz Dąbrowski podał już pierwszy przykład działań oszczędnościowych na tym polu.

 

Zarząd powiatu myśli też o oszczędnościach w wydatkach bieżących związanych z zakupem energii.

 

Mimo trudnej sytuacji finansowej zarząd powiatu nie rezygnuje z inwestycji, w tym tej najbardziej ambitnej, jaką jest budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich.

 

W zakresie oświaty zarząd powiatu rozważa w tym roku przeprowadzkę dwóch szkół: Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku Gimnazjum nr 3 i III Liceum Ogólnokształcącego do Gimnazjum nr 4.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe