Patriotyczny złaz już w piątek

  • 08.01.2019, 12:45 (aktualizacja 08.01.2019, 12:51)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-01-08kotyzka_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo - Leśne Kotyzka po raz 15- ty zaprasza w najbliższy piątek 11 stycznia pasjonatów turystyki i historii na złaz szlakiem powstańców styczniowych. Wydarzeniu patronuje jeden z nich - Karol Kalita „Rębajło”. Uczestnicy imprezy dotrą na leśną polanę w Lipiu Podłaziskach, by wysłuchać gawędy zainspirowanej 100 rocznicą jego śmierci.

Sześć tras wędrówki przygotowali organizatorzy Złazu Turystycznego Szlakiem Powstańców Styczniowych im. Karola Kality Rębajły. Celem wydarzenia jest uczczenie 156 rocznicy największego polskiego zrywu narodowego. W tym roku odbędzie się 15 edycja tego wydarzenia.

 

Na leśną polanę w Lipiu-Podłaziskach dotrzeć można jedną z tras przygotowaną przez organizatora lub dowolnie wybranym przez siebie szlakiem. Zgłoszenia uczestnictwa w złazie przyjmowane są do 9 stycznia pod adresem [email protected].

 

Na złazowiczów będzie czekać na mecie gorący poczęstunek, ognisko i historyczna prelekcja.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe