Szkoła w Krynkach korzysta z ciekawie wyposażonej pracowni ekologicznej

  • 08.01.2019, 12:47 (aktualizacja 08.01.2019, 12:51)
  • Iwona Bryła
2019-01-08pracowniakrynkiok_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krynkach mają okazję uczestniczyć w niebanalnych lekcjach z ochrony przyrody. Zajęcia odbywają się w pracowni wyposażonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz budżet gminy. Dzieci korzystają ze sprzętu, który pozwala im przeprowadzać eksperymenty ekologiczne i poznawać odnawialne źródła energii.

W Szkole Podstawowej w Krynkach w gminie Brody, działa pracownia ekologiczna, w której uczniowie w atrakcyjny sposób odbywają lekcje z ochrony przyrody, z wykorzystaniem profesjonalnych pomocy naukowych.

 

Sprzęt, który trafił do pracowni w Krynkach został przekazany w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pod hasłem „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.”

 

Wojewódzki Fundusz wyposażył pracownię kosztem 24 tys. zł, 6 tys. dołożyła gmina Brody.

 

Wójt gminy Brody Marzena Bernat podkreśla, że edukacja ekologiczna od najmłodszego pokolenia to dobry sposób na zmianę zachowania osób dorosłych.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe