Pacjenci oddziału zakaźnego leczeni w nowoczesnych warunkach

  • 09.01.2019, 15:12 (aktualizacja 21.01.2019, 13:54)
  • Iwona Bryła
2019-01-09zakaznyok_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach uroczyście otwarto oddział chorób zakaźnych. Został on przeniesiony do wyremontowanych pomieszczeń w kompleksie szpitalnym. Kosztem ponad 3 mln 700 tys. zł stworzono pacjentom warunki, oferujące opiekę na najwyższym poziomie.

Przenosiny oddziału chorób zakaźnych z niewielkiego budynku na I piętro Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, otwierają nowy rozdział w historii tej jednostki. Dzięki pozyskaniu przez władze powiatu prawie 3 mln zł dotacji z budżetu państwa, zostały wykonane prace remontowo – modernizacyjne nowej siedziby oddziału, wartości ponad 3 mln 700 tys. zł. Otwarto ją dziś w trakcie uroczystości z udziałem całej plejady gości reprezentujących władze różnych szczebli, środowisko medyczne i duchowieństwo. Był także obecny personel szpitala oraz oddziału, który w zaledwie pół roku radykalnie zmienił swój wygląd, oferując pacjentom warunki na miarę współczesnych standardów stawianych tego typu jednostkom.

 

Kierownik oddziału dr Jadwiga Maciukajć podkreślała, że choroby zakaźne stanowią problem także współczesnego świata, dlatego istnienie specjalistycznych placówek leczniczych jest jak najbardziej zasadne.

 

Obecni na uroczystości politycy wskazywali na wagę istnienia tak nowoczesnego oddziału, który obecnie jest jedyną tego typu placówką w północnej części województwa świętokrzyskiego i obejmuje swoim zasięgiem trzy powiaty: starachowicki, skarżyski i ostrowiecki.

 

Obecni wzięli udział w ceremonii przecięcia wstęgi oraz poświęcenia nowych pomieszczeń oddziału. Uroczystość zakończył mini – bankiet, była też możliwość zwiedzenia jeszcze pachnących nowością pomieszczeń oddziału, który już jutro otworzy swoje podwoje dla pacjentów.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe