Rodzice mogą zlecić policji kontrolę feryjnych autokarów

  • 11.01.2019, 14:46 (aktualizacja 11.01.2019, 14:52)
  • Iwona Bryła
2019-01-11policjaok_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach akcji „Bezpieczne ferie” starachowicka policja prowadzi działania mające na celu szczęśliwe dotarcie na miejsce zimowego wypoczynku, zwłaszcza dzieci. Rodzice i opiekunowie mogą poprosić funkcjonariuszy o skontrolowanie autokarów przewożących uczniów. Mundurowi sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty.

W dniach od 14 do 27 stycznia trwać będą ferie zimowe w województwie świętokrzyskim. W związku z tym policja już rozpoczęła działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób wyjeżdżających na zimowy wypoczynek. W ramach akcji „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” i powiązanych z nią działań pod hasłem „Bezpieczne ferie”, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zwraca uwagę m.in. na przestrzeganie przepisów, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, czy korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

 

Policjanci zwrócą też szczególną uwagę na zachowania kierowców i stan autokarów wiozących na wypoczynek nasze dzieci. Zrobią to na życzenie rodziców i opiekunów, po wcześniejszym zgłoszeniu im takiej konieczności.

 

O fakcie skierowania autokaru w celu przeprowadzenia kontroli należy powiadomić Wydział Ruchu Drogowego w Starachowicach z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 41 276-02-64 lub 41 276-02-21.Punkt kontroli zlokalizowany jest przy ul. Szkolnej w Starachowicach, na parkingu przy Stadionie Miejskim.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe