Co ze SP 11 i Gimnazjum nr 3?

  • 11.01.2019, 14:47 (aktualizacja 11.01.2019, 14:55)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-01-11gim_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Burzliwy przebieg miało spotkanie władz miasta z kadrą pedagogiczną i rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 11. Zorganizowano je w związku z rozważanymi przez władze samorządowe możliwościami zagospodarowania budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej. Jak na razie rozmowy nie doprowadziły do porozumienia.

Trwa dyskusja związana z zagospodarowaniem przez samorząd nieruchomości oświatowych, które w związku z reformą edukacji od czerwca tego roku zostaną puste. Wczoraj prezydenci Marek Materek i Jerzy Miśkiewicz rozmawiali na temat przyszłości kompleksu przy ul. Leśnej i Kopalnianej z nauczycielami i rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 11.

 

Jak informuje prezydent Marek Materek brane pod uwagę są dwa rozwiązania. Jeśli nie dojdzie do skutku przeprowadzka Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku Gimnazjum nr 3, do gimnazjalnego gmachu przeprowadzi się Szkoła Podstawowa nr 11. Jej dotychczasową siedzibę natomiast samorząd przeznaczy na inne cele.

 

Zarówno pierwszy, jak i drugi pomysł nie zyskały przychylności wśród społeczności „jedenastki”.

 

Samorządowiec podkreśla, że gmina nie może sobie pozwolić na to, aby kolejne budynki w mieście stały puste.

 

Prezydent zapowiada, że w związku z proponowanymi działaniami, odbędą się konsultacje społeczne. Jak informuje mają się jednak rozpocząć dopiero od decyzji powiatu o podjęciu uchwały intencyjnej.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe