„Cukier szkodzi” – przekonaj się o tym razem z NFZ

  • 21.01.2019, 10:46 (aktualizacja 21.01.2019, 10:50)
  • OW NFZ Kielce
„Cukier szkodzi” – przekonaj się o tym razem z NFZ
Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w najbliższą sobotę, 26 stycznia na Dzień Otwarty organizowany pod hasłem „Cukier szkodzi”. Chcemy pokazać, jak nadmiar słodyczy i słodzonych napojów szkodzi naszemu zdrowiu i urodzie, a zawłaszcza jak zły wpływ ma na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Na ten temat oraz o dietetyce i problemach osób cierpiących na cukrzycę będzie można porozmawiać z konsultantami ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży, Dorosłym z Cukrzycą i z Innymi Schorzeniami. Natomiast pielęgniarki środowiskowo-rodzinne będą wykonywać:

- pomiar ciśnienia krwi;

- pomiar poziomu cukru we krwi;

- ważyć i obliczać BMI – dla zainteresowanych krótki opis wyniku.

Będziemy rozprowadzali materiały edukacyjne i informacyjne, a w ramach zachęty do rezygnacji ze słodyczy i żywności wysoko przetworzonej na rzecz zdrowych produktów osoby przychodzące zostaną obdarowane owocami.

Podczas Dnia Otwartego będzie można także załatwić wszystkie inne sprawy, z którymi pacjenci i interesanci zgłaszają się do NFZ:

  • wyrobić kartę EKUZ (sezon narciarki w pełni, rozpoczęły się zagraniczne wyjazdy na narty);

  • potwierdzić zlecenia na materiały medyczne i ortopedyczne;

  • złożyć wniosek do sanatorium;

  • sprawdzić swoje ubezpieczenie;

  • złożyć skargę;

  • wyrobić dostęp do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Zapraszamy serdecznie: sobota, 26 stycznia, siedziba Świętokrzyskiego OW NFZ, Kielce, ul. Jana Pawła II 10, godz. 9.00-14.00

OW NFZ Kielce

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe