Nie będzie przenosin ZSZ 3 na Leśną w tym roku szkolnym

  • 23.01.2019, 15:01 (aktualizacja 23.01.2019, 15:04)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-01-23konf_szkoly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest decyzja władz miasta i powiatu w sprawie przenosin Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej. Prezydent Marek Materek wspólnie ze starostą Piotrem Babickim podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim poinformowali, że w roku szkolnym 2019/2020 szkoła nie zmieni swojej siedziby. Decyzja co z obiektem po gimnazjum, który od czerwca będzie stał pusty ma zapaść w ciągu kilku miesięcy.

Władze miasta i powiatu przekazały dziś opinii publicznej decyzje dotyczące zmian na mapie edukacyjnej Starachowic. Dotyczą one przenosin ZSZ nr 3 do budynku Gimnazjum nr 3 i III Liceum Ogólnokształcącego do obecnej siedziby Gimnazjum nr 4. Sprawa była szeroko omawiana publicznie. Pracowały nad nią także zespoły zadaniowe powołane przez samorządowców.

 

Jak informowali starosta i prezydent w przyszłym roku szkolnym zawodówka ze Szkolnej nie zmieni swojej lokalizacji.

 

Jak zaznaczają samorządowcy decyzja o pozostawieniu ZSZ nr 3 w budynku przy ulicy Szkolnej na kolejny rok szkolny nie jest ich ostatnim słowem w tej kwestii. Przemawiają za tym m.in.: przesłanki finansowe w postaci strat, które będzie generował pusty obiekt po Gimnazjum nr 3.

 

W ciągu kilku miesięcy z kolei zapadną decyzje w sprawie przyszłości kompleksu edukacyjnego przy ul. Leśnej. Po odstąpieniu od decyzji przenosin w nadchodzącym roku szkolnym brane pod uwagę są dwa warianty. Jak informuje prezydent została z nimi zapoznana społeczność Szkoły Podstawowej nr 11. Pierwszy z nich zakłada przenosiny podstawówki do gimnazjum.

 

Druga możliwość zakłada pozostanie SP nr 11 w dotychczasowych pomieszczeniach.

 

Według zapowiedzi samorządowców decyzja o docelowym zagospodarowani budynku po Gimnazjum nr 3, który od czerwca tego roku będzie pusty musi zapaść jak najszybciej.

 

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe