W szkołach podległych gminie mają być lekcje o mowie nienawiści

  • 28.01.2019, 14:54
  • Iwona Bryła
2019-01-28szkola.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze Starachowic będą zachęcać dyrektorów szkół do przeprowadzenia lekcji na temat agresji, głównie tej wyrażanej we wpisach internetowych i rozmowach. To efekt przemyśleń po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zajęcia mogłyby się rozpocząć niebawem.

W szkołach podległych gminie Starachowice miałyby zostać przeprowadzone zajęcia na temat mowy nienawiści. Chodzi o uświadomienie uczniom konsekwencji, jakie niesie ze sobą poniżanie, czy grożenie ludziom we wpisach na forach internetowych i w bezpośrednich rozmowach. Prezydent miasta poinformował, że zwróci się z prośbą w tej sprawie do dyrektorów szkół.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe