Rada miejska zgodziła się przekazać budynek dla III LO

  • 28.01.2019, 14:57
  • Iwona Bryła
2019-01-28sesjarm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Miejska w Starachowicach wyraziła zgodę na bezpłatne użyczenie powiatowi starachowickiemu budynku Gimnazjum nr 4 na osiedlu Południe. Ma się tam przenieść III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi. Powiat będzie korzystał z nieruchomości przez 20 lat, począwszy od nowego roku szkolnego.

Radni miejscy większością głosów zgodzili się przekazać powiatowi starachowickiemu w bezpłatne użytkowanie obecny budynek Gimnazjum nr 4 przy alei św. Jana Pawła II. Po zakończeniu działalności placówki, co w związku z reformą oświaty nastąpi wraz z końcem obecnego roku szkolnego, do gimnazjalnego budynku, ma się przeprowadzić z ulicy Glinianej III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi. Uchwała rozpatrywana przez radnych mówi o użyczeniu nieruchomości na okres 20 lat począwszy od 1 września br. Radnego Sylwestra Kwietnia interesowały szczegóły dotyczące wspólnego korzystania z obiektów sportowych przez liceum oraz, usytuowaną w sąsiedztwie Gimnazjum nr 4, Szkołę Podstawową nr 13.

 

Uchwała Rady Miejskiej w Starachowicach jest wstępem do podpisania wiążącego porozumienia gminy z powiatem. Jego zapisy, jak informował prezydent Matek Materek, są jeszcze przedmiotem negocjacji.

 

Wśród kwestii dyskusyjnych jest także sposób, w jaki powiat powinien zrewanżować się za użyczenie budynku, w który gmina zainwestowała pokaźne fundusze w ramach termomodernizacji.

 

Radna Jadwiga Piątek upewniała się, czy budynek nie zostanie w przyszłości sprzedany, na przykład powiatowi. O podobną kwestię pytał Sylwester Kwiecień.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe