Projekt obwodnicy z opóźnieniem

  • 31.01.2019, 14:57 (aktualizacja 31.01.2019, 15:12)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-01-31obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Opóźnia się wykonanie dokumentacji projektowej północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Projekt wraz z zezwoleniem na realizacje inwestycji drogowej miał być gotowy do końca stycznia. Po uzgodnieniach ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich ma to nastąpić jednak do końca kwietnia, choć i ten termin nie jest póki co pewny.

Do końca stycznia miały zostać opracowane projekty budowlany i wykonawczy budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic w ciągu drogi wojewódzkiej 744. W tym samym terminie wykonawca miał pozyskać pozwolenie wodno-prawne oraz zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej. Miał, bo już wiadomo, że będzie opóźnienie.

 

Na przesunięcie ostatecznego terminu wykonania dokumentacji i uzyskania koniecznych decyzji wpłynęło kilka powodów.

 

Jak informuje naczelnik Wydziału Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich Katarzyna Alzak obecnie trwają uzgodnienia rozwiązań projektowych z licznymi podmiotami.

 

Termin przygotowania pełnej dokumentacji do dnia 30 kwietnia został zawarty w aneksie do umowy z wykonawcą. Nie jest jednak wykluczone, że zostanie ponownie przedłużony.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe