Przeprowadzka III LO przegłosowana

  • 31.01.2019, 15:13
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-01-31sesja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Powiatu w Starachowicach podjęła uchwałę w sprawie przeniesienia siedziby III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z ul. Glinianej na Aleję Świętego Jana Pawła II. Ma to nastąpić do 31 sierpnia br. Za przyjęciem uchwały głosowało 18 radnych, 3 osoby wstrzymały się od głosu, nikt nie był przeciw.

Rada Powiatu przychyliła się do oferty Gminy Starachowice dotyczącej użyczenia segmentu D Gimnazjum nr 4 przy Alei Świętego Jana Pawła II na potrzeby III Liceum Ogólnokształcącego. Jak czytamy w przyjętej przez radnych uchwale, głównym argumentem przemawiającym za przeniesieniem jest poprawa warunków lokalowych nauki oraz pracy dla całej społeczności szkolnej. Samorządowcy liczą także, że nowa lokalizacja da szkole szanse rozwoju poprzez zwiększenie liczby uczniów. Głosowanie poprzedziła ożywiona dyskusja. Jako pierwszy głos zabrał przewodniczący zespołu zajmującego się przeniesieniem liceum, członek zarządu powiatu Jerzy Materek.

 

Radnych interesowały przede wszystkim kwestie finansowe związane z przeprowadzką. Radna Agnieszka Kuś pytał o jej szacowany koszt. Jak poinformowano waha się on pomiędzy 150 a 200 tys. zł.

 

Radna Joanna Główka z kolei podkreślała poniesione przez powiat nakłady finansowe związane z remontem III LO. O koszty utrzymania III Liceum w nowej lokalizacji dopytywała radna Danuta Krępa. Głos w dyskusji zabrał także dyrektor III Liceum Mirosław Niewczas.

 

Radni Piotr Ambroszczyk i Sławomir Rymarczyk ocenili pomysł przeniesienia jako dobry ruch. Pomysł przenosin podczas głosowania poparło 18 radnych.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe