Radna zagłosowała za kolegę?

  • 01.02.2019, 15:00
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-02-01wrona.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas czwartkowych obrad Rady Powiatu w Starachowicach doszło do bezprecedensowego incydentu. Przewodnicząca gremium Bożena Wrona oddała głos za wiceprzewodniczącego Jana Pochecia. Stało się to podczas jego nieobecności na sali obrad. Zdarzenie nie uszło uwadze radnej Agnieszki Kuś z Prawa i Sprawiedliwości. Dziś jej klub złożył do starachowickiej prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.

Zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości podczas wczorajszych obrad Rady Powiatu w Starachowicach doszło do złamania prawa. Miała się tego dopuścić wybrana z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka radna Bożena Wrona, która przewodniczy radzie. Radna najprawdopodobniej oddała głos za radnego Jana Pochecia podczas głosowania w sprawie przyjęcia „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli” za 2018 rok. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez system e-sesja, który nagrywa comiesięczne obrady.

 

Zdarzenie zauważyła radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Kuś.

 

Bożena Wrona nie chciała zabrać głosu przed naszą kamerą. Przesłała nam natomiast oświadczenie, w którym czytamy: „Sesja Rady Powiatu opóźniła się przez problemy techniczne związane z tabletem wiceprzewodniczącego rady Jana Pochecia. Radny Jan Pocheć prosił mnie o pomoc w trakcie sesji. Gdy wyszedł z sali przesunęłam palcem po tablecie, aby nie wygasł mu ekran. Jedna z radnych PiS zwróciła w trakcie sesji uwagę, że zagłosowałam za radnego Jana Pochecia, z czego absolutnie nie zdawałam sobie sprawy. Za to, że tak się stało przepraszam. Nie miałam zamiaru głosować za pana radnego i nie miałam świadomości, że to uczyniłam. Komitet Wyborczy, z którego startowałam w wyborach stosuje wysokie standardy w samorządzie, oddaję się w związku z tym do dyspozycji radnych Rady Powiatu.”

 

Oświadczenie w nawiązaniu do wczorajszych obrad wydał także radny Jan Pocheć. Samorządowiec pisze w nim m.in.: „(…) Prosiłem Panią Przewodniczącą Bożenę Wronę o to by podczas mojej nieobecności nie dopuściła do przejścia w uśpienie mojego tabletu w związku z tym, że ponowne pobudzenie go do pracy sprawiało mi trudności. Proszenie o ciągłą pomoc Pani Przewodniczącej w obsłudze tabletu destabilizowało obrady sesji rozpraszając uwagę prowadzącej obrady. Z racji zamieszania mogło to spowodować pomyłki(...)”.

 

W dniu dzisiejszym przedstawicielki Klubu PiS w radzie Powiatu złożyły w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe