Zawodowa gala boksu w Starachowicach

  • 04.02.2019, 14:22
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-02-04boksok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatnią sobotę kwietnia Starachowice zamienią się w prawdziwą stolice boksu. Stanie się tak za sprawą planowanej gali zawodowej Boxing Night, która ma odbyć się w Miejskiej Hali Sportowej. Wśród pięściarzy, którzy zadeklarowali uczestnictwo znajdują się m.in. takie nazwiska jak Dąbrowscy, Jackiewicz, Podłucki, Łaszczyk i Koprowski. Gościem honorowym wydarzenia będzie Mariusz Wach.

Znani pięściarze przyjechali do Starachowic, aby zachęcić do uczestnictwa w zaplanowanej na 27 kwietnia gali boksu zawodowego Boxing Night. Areną zmagań pięściarzy będzie Miejska Hala Sportowa przy Alei Świętego Jana Pawła II. Organizator gali, grupa ND Promotion, ma w planach w tym roku 3 tego typu wydarzenia.

 

Według wstępnych zapowiedzi na starachowickim ringu wystąpią m.in.: Kamil Łaszczyk, Norbert Dąbrowski, Rafał Jackiewicz, Piotr Podłucki, Konrad Dąbrowski, Adam Koprowski i Andrzej Sołdra. Pomysłodawcą gali jest Jerzy Mazur.

 

W konferencji promującej galę wzięli udział pięściarze zaangażowani w przedsięwzięcie Marcina Najmana. Wśród nich znalazł się Piotr Podłucki, który już rozpoczął przygotowania do starachowickiej odsłony wydarzenia.

 

Gratką dla kibiców powinna być również walka jednego z najbardziej doświadczonych polskich bokserów zawodowych Norberta Dąbrowskiego, który wraca na ring po bardzo wymagającym pojedynku.

 

Na starachowickim ringu zaprezentuje się również Kamil Łaszczyk, który ostatnio pracował nad swoją formą na obozie w Zakopanym.

 

Gościem honorowym starachowickiej gali ma być czołowy polski pięściarz Mariusz Wach. Bokser zapowiada swoje walki podczas kolejnych odsłon Boxing Night.

 

Rafał Jackiewicz ogłosił, że starachowicki występ będzie jednym z ostatnich w jego karierze.


Zdaniem organizatorów niewątpliwym wzmocnieniem teamu Boxing Night będzie udział Konrada Dąbrowskiego, który ma wystąpić na dwóch galach.

 

Jak podkreślają organizatorzy każde z planowanych wydarzeń będzie miało również charakter lokalny. Trwają ostatnie ustalenia dotyczące walki pomiędzy zawodniczką Klubu Star 1926 Tatianą Plutą a Aleksą Kubicki. Drugim takim akcentem ma być udział Jakuba Martysa.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe