Straż pożarna podsumowuje miniony rok swojej pracy

  • 04.02.2019, 14:24
  • Iwona Bryła
2019-02-04psp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w minionym roku ponad 900 razy pomagali lokalnej społeczności. Wbrew nazwie to nie pożary stanowiły najczęstszą przyczynę interwencji, ale skutki nadmiernych opadów deszczu.

Rada Powiatu w Starachowicach wysłuchała rocznego sprawozdania z pracy straży pożarnej. Jak się okazuje ma ona nadal pełne ręce roboty. W 2018 roku funkcjonariusze komendy powiatowej podjęli 980 interwencji. To niemal tyle samo co w roku ubiegłym: wzrost dotyczy tylko 9 przypadków. Komendant Wiesław Ungier zauważa, że pożary nie należą już do najczęstszych zdarzeń, do jakich wzywani są jego podwładni. Dominują wypadki spowodowane siłami natury.

 

Pocieszającą wiadomością jest ta, że strażacy nie odnotowali wzrostu tragicznych wypadków związanych z działaniem toksycznego dwutlenku węgla. Komendant uważa, że zdała tu egzamin kampania informacyjna.

 

Swój udział miała tu także zorganizowana przez gminę Starachowice akcja rozdawania bezpłatnych czujników czadu.

 

W trudnej służbie nieocenioną pomocą dla straży zawodowej są jednostki ochotnicze, dysponujące coraz lepszymi kwalifikacjami i sprzętem.

 

Starachowicka komenda choć dysponuje coraz lepszym wyposażeniem nadal ma w tym zakresie potrzeby.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
potkow
potkow 03.04.2019, 13:56
I teraz pomyśleć, że gdyby ludziom się chciało zainteresować podstawami bezpieczeństwa, to by mieli takie rozwiązania - https://sklep.bezpiecznarodzin… i jednocześnie święty spokój. A że tego nie mają? To już nie do przeskoczenia.

Pozostałe