Policja pod ostrzałem pytań radnych powiatowych

  • 06.02.2019, 13:58
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-02-06policja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niepokojąca liczba pieszych, którzy zginęli na drogach, poprawa bezpieczeństwa na pasach, kierowcy pod wpływem narkotyków i cyberprzemoc – m.in. takie kwestie zostały poruszone w czasie dyskusji radnych powiatowych z komendantem starachowickiej policji Pawłem Szczepaniakiem, która odbyła się na ostatniej sesji. Sam szef policji usiłował z kolei nakłonić radnych do przemyślenia kwestii pomocy przy zakupie nieoznakowanego radiowozu.

Szef Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Paweł Szczepaniak na minionej sesji rady powiatu przekazał informacje na temat pracy swoich podwładnych w 2018 roku. Pojawiły się m.in. dane informujące o wypadkach na drogach powiatowych. We wspomnianym okresie było ich 75, a tragiczny bilans wypada następująco: 78 osób rannych i 14 zabitych, w tym 6 pieszych.

 

Temat policyjnych działań wywołał zainteresowanie wśród radnych. Było sporo pytań, a dotyczyły one przyczyn wypadków z udziałem pieszych, kierowania pojazdami pod wpływem narkotyków, cyberprzemocy oraz postępów przy budowie nowej siedziby posterunku w Mircu.

 

Komendant policji skarżył się z kolei na kłopoty techniczne z nieoznakowanym radiowozem, używanym do kontroli drogowych z pomocą wideorejestratora. Pozyskane w minionym roku auto ma ponad 300 tys. km na liczniku i już 7 razy się psuło. Paweł Szczepaniak prosił radnych o rozważenie pomocy w zakupie nowego samochodu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe