Zakończono nabór do wojewódzkiego programu drogowego „Bezpieczni na 5+”

  • 07.02.2019, 15:12 (aktualizacja 08.02.2019, 09:38)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-02-07drogi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewoda i marszałek zakończyli przyjmowania zgłoszeń do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach Lokalnych w Województwie Świętokrzyskim „Bezpieczni na 5+” . Wnioski złożyło bardzo szerokie gremium: od sołtysów, przez policję po samorządy. W sumie napłynęło ich 690, w tym ponad 10 z terenu powiatu starachowickiego.

Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach Lokalnych w Województwie Świętokrzyskim „Bezpieczni na 5+”, to wspólna inicjatywa urzędów: marszałkowskiego i wojewódzkiego. Jego celem jest stworzenie mapy najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych i wdrożenie działań poprawiających bezpieczeństwo w tych punktach. O zgłaszanie miejsc drogowych zagrożeń zostało poproszone szerokie gremium reprezentantów lokalnych społeczności. Wnioski były przyjmowane do 31 stycznia.

 

W sumie napłynęło 690 wniosków, w tym 12 z terenu powiatu starachowickiego. Zgłoszenia sprawdzi teraz komisja weryfikacyjna.

 

Efekty pracy komisji mają być znane na początku marca. Dla wniosków, które uzyskają jej rekomendację, szansę na zrealizowanie daje kilka programów pomocowych, w tym funkcjonujący od niedawna rządowy Fundusz Dróg Samorządowych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe