Szpital otrzymał ponad milion złotych na doposażenie kardiologii

  • 07.02.2019, 15:16
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-02-07kardiologiaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Oddział kardiologii szpitala w Starachowicach otrzymał wsparcie, o które lecznica ubiegała się już do dłuższego czasu. Władze samorządowe województwa świętokrzyskiego przyznały jej ponad 1 mln zł. Środki zostaną przekazane na zakup sprzętu diagnostyczno - leczniczego.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzyma spory zastrzyk gotówki na zakup sprzętu diagnostycznego oraz aparatury leczniczej na potrzeby oddziału kardiologicznego. Wiadomość ogłoszono na dzisiejszej konferencji prasowej w starachowickim biurze posła Krzysztofa Lipca, przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem. Wsparcie pochodzi z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Szpital wnioskował o nie jeszcze w poprzedniej kadencji samorządowej, ale wówczas wniosek rozpatrzono negatywnie.

 

Andrzej Pruś przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego podkreślił, że wsparcie oddziału kardiologicznego w Starachowicach nastąpiło dopiero po zmianie na wojewódzkiej scenie politycznej.

 

Satysfakcję z przyznanego dofinansowania wyraziła Danuta Krępa starosta starachowicki minionej kadencji, a dziś radna powiatu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe