Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zbiorowego zatrucia salmonellą

  • 08.02.2019, 14:01 (aktualizacja 08.02.2019, 14:49)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-02-08salmonellaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zakończyła postępowanie w sprawie zatrucia się salmonellą przez około 20 osób, na przyjęciu urządzonym w jednym z lokalnych hoteli. Działania prowadzono na wniosek Sanepidu, który ustalił, że źródłem problemów były surowe jaja.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach w lipcu ubiegłego roku zajmowała się ustaleniem przyczyn zbiorowego zatrucia potrawami, serwowanymi na przyjęciu urządzonym w jednym ze starachowickich hoteli. Zachorowało 18 imprezowiczów, z czego do szpitala trafiło 14. Przyczyną dolegliwości była bakteria salmonelli, wykryta w surowych jajach oraz krokietach.

 

Sanepid skierował do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach zawiadomienie przeciwko hotelowi w sprawie narażenia zdrowia dużej grupy osób. Śledczy niedawno zakończyli postępowanie. Nikt nie został oskarżony z uwagi na to, że po pierwsze, zdaniem prokuratury, wspomniane jajka były prawidłowo wyprodukowane, przechowywane i przetransportowane.

 

Po drugie przygotowanie potraw na przyjęcie było procesem na tyle złożonym, że nie udało się ustalić, czy ktoś tu naruszył zasady higieny.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe