Fundusz Dróg Samorządowych pomoże w modernizacji lokalnych dróg

  • 11.02.2019, 14:02
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-02-11wojewoda.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gminy, miasta i powiaty otrzymały nową możliwość finansowego wsparcia budowy i remontów dróg. Z rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych” będą mogły otrzymać nawet 80 - procentowe dofinansowanie inwestycji. Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek już zorganizowała dla samorządów spotkanie informacyjne, a nabór wniosków ma ruszyć zaraz po tym, gdy środki finansowe zostaną rozdzielone na poszczególne województwa.

Uchwalony pod koniec minionego roku rządowy Fundusz Dróg Samorządowych to nowa forma wsparcia lokalnych władz w realizacji inwestycji komunikacyjnych. W latach 2019-2028 będzie dysponował kwotą 36 mld zł na budowę i modernizację dróg w gminach, miastach i powiatach, a w tym roku zaplanowano na jego realizację 6 mld zł w skali kraju. Jak podkreśla wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek Fundusz był tworzony z myślą o potrzebach finansowych zgłaszanych przez samorządy. Efektem tego jest możliwość uzyskania przez nie nawet 80% pokrycia kosztów inwestycji drogowej.

 

Samorządy często skarżyły się też, że dotychczasowe programy pomocowe wymagały od nich zrealizowania zadania w ciągu jednego roku. Fundusz Dróg Samorządowych nie wprowadza już takiego ograniczenia.

 

Przedstawiciele świętokrzyskich samorządów mieli już okazję zapoznać się z zasadami działania Funduszu na spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę Agatę Wojtyszek. Nabór do programu będzie ogłoszony po otrzymaniu informacji o wysokości środków finansowych, przyznanych przez rząd naszemu województwu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe