Powiat przygotowany na napływ uczniów z podwójnego rocznika

  • 11.02.2019, 14:04
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-02-11szkoly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
We wrześniu przyszłego roku do szkół średnich w powiecie starachowickim może napłynąć nawet dwa razy więcej uczniów, niż do tej pory. Będą to absolwenci ósmych klas szkół podstawowych oraz ostatni trzecioklasiści z likwidowanych gimnazjów. W sumie około 1600 osób, podczas gdy w minionych latach było ich maksymalnie do 800. Jak zapewniają władze powiatu, placówki są wystarczająco przygotowane na to wyzwanie.

W związku z efektami reformy oświaty: likwidacją gimnazjów i zastąpienia ich podstawówkami z nauką wydłużoną do 8 klas, w czerwcu br. oba typy placówek opuści wyjątkowo liczna grupa absolwentów. Będą to bowiem zarówno ostatni gimnazjaliści, jak i pierwsi ósmoklasiści. O to, by temu podwójnemu rocznikowi zapewnić miejsca w szkołach średnich w roku szkolnym 2019/2020, muszą się zatroszczyć władze powiatu. Wyzwanie jest poważne, bo potencjalnych uczniów jest dwa razy więcej, niż do tej pory.

 

Jak zapewnia wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski, przygotowania, które od kilku miesięcy prowadzi samorząd i dyrektorzy szkół przyniosły pomyślne rezultaty. Miejsc będzie więcej niż chętnych do nauki.

 

Tegoroczni absolwenci podstawówek i gimnazjów będą ulokowani w osobnych klasach pierwszych z powodu różnic w poziomie ich edukacji. Uczniowie byli bowiem kształceni na różnych programach nauczania. Z tego powodu odbędą się też dwa odrębne dla każdego rocznika nabory do szkół średnich.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe