Program „Posiłek w szkole i w domu” przyczyną rozdźwięku między posłem a prezydentem

  • 12.02.2019, 15:21
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-02-12posilki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Posiłek w szkole i w domu” to najnowszy rządowy program socjalny. Jego założenia przybliżył na konferencji prasowej poseł Krzysztof Lipiec. Z jedną z informacji, która tam wybrzmiała polemizował prezydent Starachowic Marek Materek.

Samorządy będą mogły wkrótce skorzystać z nowego wieloletniego programu „Posiłek w szkole i w domu” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przewiduje on dożywianie uczniów oraz osób dorosłych o niskich dochodach, a także doposażenie szkolnych stołówek lub tworzenie nowych. Przedsięwzięcie promował na konferencji prasowej poseł PiS Krzysztof Lipiec.

 

Parlamentarzysta wyraził nadzieję, że władze miasta i powiatu skorzystają z możliwości oferowanych przez rządowy program. Tym bardziej, że jak dodał poseł, samorząd Starachowic miał w przeszłości zamiar zastąpić stołówki szkolne cateringiem obsługującym wszystkie placówki oświatowe.

 

Ta wypowiedź została skomentowana przez prezydenta Starachowic Marka Materka.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe