Radni miejscy debatowali o MOPSie

  • 27.02.2019, 14:58 (aktualizacja 27.02.2019 16:03)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-02-27mops.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Funkcjonowanie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej było jednym z tematów ostatnich obrad radnych Rady Miejskiej w Starachowicach. Samorządowców interesowały m.in.: kwestie związane z bezdomnością, samotnym rodzicielstwem i problemami mieszkaniowymi. Powrócił także temat planowanych przenosin starachowickiej noclegowni.

Działania socjalne wspierające osoby niepełnosprawne, starsze, bezdomne i potrzebujące pomocy podejmowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach przedstawiła radnym miejskim z-ca dyrektora placówki Anna Kaczmarek. Samorządowcy korzystając z obecności przedstawicielki jednostki poruszyli szereg interesujących ich kwestii. Radna Jadwiga Piątek dopytywała o efektywność działań prowadzonych w zakresie pomocy osobom bezdomnym.

 

Temat zapowiadanych przenosin noclegowni poruszył radny Sylwester Kwiecień.

 

Jak poinformował prezydent Marek Materek przenosiny noclegowni są uzależnione od realizacji przez miasto termomodernizacji budynków przy ul. Robotniczej. Fakt ten uniemożliwia ustalenie terminu planowanej zmiany lokalizacji noclegowni.

 

O sprecyzowanie zasad działania kasy Miejskiego Ośrodka prosił radny Rafał Lipiec.

 

Przewodniczący rady Michał Walendzik pytał z kolei o potrzeby lokalnego środowiska w zakresie pomocy rodzicom samotnie wychowujących dzieci.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe