Starachowicka strefa wsparła 4 firmy zwolnieniami podatkowymi

  • 27.02.2019, 15:00
  • Iwona Bryła
2019-02-27sse.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Cztery firmy otrzymały decyzje o wsparciu swoich inwestycji przez Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice”. Polega ono na czasowym zwolnieniu z podatku dochodowego. Jest wśród nich m.in przedsiębiorstwo Animex Foods, mające swój zakład w Starachowicach. W zamian firma deklaruje stworzenie 104 nowych miejsc pracy.

 

Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” wspomogła sektor przedsiębiorczości w ramach obowiązującej od 30 czerwca 2018 roku ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Jej główne założenie polega na zwolnieniu firm z podatku dochodowego na okres od 10 do 15 lat.

 

Z takiej formy pomocy skorzystały 4 firmy, w tym Animex Foods, potentat w branży mięsnej mający swój zakład w Starachowicach.

 

Ulgami podatkowymi objęto także firmę Nordkalk, producenta wyrobów na bazie kamienia wapiennego oraz spółkę Nałęczów- Zdrój - Cisowianka, wytwórcę wód mineralnych.

 

Beneficjentem pomocy została również firma PHU Kolbud, której przedstawicieli nie było na uroczystym wręczaniu decyzji o wsparciu. Przekonanie o ożywczym wpływie ustawy wspierającej nowe inwestycje na rozwój przedsiębiorczości, wyraził poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.

 

Przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś zachęcił biznesmenów do współpracy z samorządem województwa na polu wykorzystania funduszy Unii Europejskiej m.in. do wspierania lokalnych firm.

 

W opinii wiceprezesa SSE „Starachowice” Miłosza Pamuły, najbliższa przyszłość spółki rysuje się w bardzo optymistycznych barwach.

 

Zwolnienia podatkowe dla 4 firm to nie koniec pomocowych działań starachowickiej strefy. Niezbędne procedury przechodzi już 9 kolejnych tego typu decyzji.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe