Remonty dwóch dróg powiatowych w gminie Pawłów

  • 28.02.2019, 14:58 (aktualizacja 28.02.2019, 15:25)
  • Iwona Bryła
2019-02-28starostwo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z tzw. funduszu powodziowego pochodzącego z budżetu państwa, otrzyma on około 3 mln 200 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę ponad 2 km dróg powiatowych w miejscowościach Bronkowice i Radkowice Kolonia w gminie Pawłów. Wsparcie pokryje 80 % kosztów.

Wsparcie w wysokości 3 mln 208 tys. zł przyznano Powiatowi Starachowickiemu na remont dwóch dróg powiatowych w gminie Pawłów. Dotacja pochodzi z funduszy rządowych przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesę gwarantującą przekazanie środków odebrał wicestarosta Dariusz Dąbrowski na uroczystości z udziałem Jarosława Zielińskiego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji.

 

 

Przyznane powiatowi pieniądze umożliwią wyremontowanie w sumie ponad 2 km 200 metrów tras. Prace wyceniono na blisko 4 mln zł. Pomoc finansowa z funduszu powodziowego w wysokości ponad 2 mln 200 tys. zł trafi także do gminy Pawłów. Dzięki temu przebudowane zostaną drogi dojazdowe w miejscowościach: Rzepin Pierwszy oraz Krajków, a celem prac jest zabezpieczenie dna wąwozów lessowych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe