Szykują się duże remonty dróg

  • 28.02.2019, 15:10 (aktualizacja 28.02.2019 15:25)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-02-28powodziowki_mm_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wszystko wskazuje na to, że do końca roku swoje oblicze zmienią 4 starachowickie drogi gminne. Gmina Starachowice pozyskała na remont ulic Na Szlakowisku, Podlesie, Stromej i Żytniej ponad 4 mln zł ze środków rządowych. Według zapowiedzi remonty mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

Prezydent Starachowic Marek Materek odebrał z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji promesę na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Do Starachowic trafi ponad 4 mln zł z 53 mln zł wsparcia, które zostało przyznane świętokrzyskim samorządom. W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach poza samorządowcami wzięli udział liczni parlamentarzyści. Łącznie pomocą objętych zostało 46 świętokrzyskich powiatów i gmin.

 

W ramach przyznanych środków gruntowny remont mają przejść 4 starachowickie ulice.

 

Prace mają objąć ponad kilometrowy odcinek ulicy Żytniej, 255 metrów ulicy Stromej, niemal 800 metrów ulicy Podlesie i całą ulicę Na Szlakowisku. W tym ostatnim przypadku remont ma być generalny.

 

Jak informuje samorządowiec bez pozyskanych funduszy gminy nie byłoby stać na wykonanie remontów na taką skalę.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe