Spór na sesji o zwolnienie dyrektora zarządu dróg powiatowych

  • 4.03.2019, 12:38
  • Iwona Bryła
2019-03-04smigas.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zarząd Powiatu Starachowickiego w pierwszej połowie lutego odwołał Leszka Śmigasa, wieloletniego dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Kilka tygodni później na sesji rady powiatu decyzję skrytykowała radna Prawa i Sprawiedliwości Joanna Główka. Starosta Piotr Babicki argumentował, że pracodawca ma prawo rozstać się z podwładnym, któremu nie ufa, a członek zarządu powiatu Jerzy Materek poinformował, co było powodem utraty tego zaufania.

 

Za sprawą radnej Prawa i Sprawiedliwości na ostatnim posiedzeniu rady powiatu, roztrząsano sprawę odwołania Leszka Śmigasa ze stanowiska dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Joanna Główka uważała, że zwolnienie osoby z wieloletnim doświadczeniem było błędem.

 

Starosta Piotr Babicki przytoczył argumenty o prawie pracodawcy do rozstania z pracownikiem do którego utraciło się zaufanie.

 

Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek podał konkretny powód pozbawienia Leszka Śmigasa stanowiska dyrektora. To utrata dofinansowania na budowę drogi powiatowej Jagodne - Gadka w gminie Mirzec.

 

Jerzy Materek doprecyzował, że były dyrektor nie dopełnił kilku obowiązków. Między innymi nie zareagował na pismo wojewody pytającej, czy wspomniana inwestycja drogowa zostanie wykonana w terminie, dającym powiatowi prawo do pełnego wykorzystania przyznanej dotacji.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca
kierowca 4.03.2019, 21:52
Pani nauczycielko G niech Pani nie zabiera głosu na czym się nie znasz. Śmigas to największy szkodnik Starachowic. Jego upór w rozwiązaniach komunikacyjnych doprowadził do zakorkowania miasta. Jeszcze długo będziemy cierpieć skutki jego głupot jakie wyczyniał!!!!!!!!!

Pozostałe