Płonął tartak w Wąchocku

  • 04.03.2019, 12:39
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-04pozar.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 4 godziny trwała akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w niedzielę rano w tartaku w Wąchocku. Z ogniem walczyło 6 zastępów państwowej straży pożarnej i 11 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych - łącznie ponad 70 strażaków. Do ugaszenia ognia użyto ponad 90 000 litrów wody. Przyczyny pożaru ustalają śledczy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie straty wyceniono na około 1 mln zł.

Zgłoszenie o pożarze tartaku w Wąchocku wpłynęło do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starachowicach w niedzielę tuż przed godziną 9. Na numer 112 zdarzenie zgłosił dozorca przedsiębiorstwa, który w tym momencie był na obiekcie sam. Zakład tego dnia nie pracował.

 

Z uwagi na dużą skalę pożaru na miejscu zdarzenia pracowało kilkudziesięciu strażaków. Ponieważ działania gaśnicze wymagały użycia znacznej ilości wody do Wąchocka przyjechali również strażacy z Kielc wyposażeni w cysternę. Akcję utrudniło zawalenie się dachu płonącej hali magazynowej.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe