Politycy PiS podają terminy wprowadzenia „piątki Kaczyńskiego”

  • 6.03.2019, 14:11 (aktualizacja 06.03.2019 14:20)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-06pis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości w ślad za premierem Mateuszem Morawieckim przedstawiają „mapę drogową” realizacji tzw. piątki Kaczyńskiego. Wśród proponowanych zmian są m.in. rozszerzenie programu 500+, „trzynastka” dla każdego emeryta oraz likwidacja podatku dla pracowników do 26 roku życia. Według zapowiedzi wszystkie z propozycji mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

Tradycyjnie w biurze parlamentarnym posła Krzysztofa Lipca z dziennikarzami spotkali się lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. Politycy przedstawili terminy zapowiadanych zmian wchodzących w skład tzw. „piątki Kaczyńskiego”. Zdaniem szefa świętokrzyskich struktur partii planowane projekty będą konkretną pomocą dla obywateli.

 

Jak informowała radna Danuta Krępa projekt ws. świadczenia "500 plus" także na pierwsze dziecko ma wejść w życie na 1 lipca.

 

Projekt dotyczący przywrócenia połączeń autobusowych ma zostać ogłoszony w marcu, na początku kwietnia ma go przyjąć rząd, do połowy kwietnia mają trwać prace parlamentarne, a wejście w życie zaplanowane jest na przełom kwietnia i maja.

 

Jak informowali radni Agnieszka Kuś i Tomasz Andrzejewski propozycje zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz zmiany kosztów uzyskania przychodów mają być ogłoszone pod koniec marca. Ich wprowadzenie w życie planuje się natomiast w październiku.

 

Z kolei procedowanie nad tzw. „trzynastką” dla emerytów i rencistów powinno zakończyć się w maju.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe