Drugi przypadek odry w Starachowicach?

  • 6.03.2019, 14:12 (aktualizacja 20.03.2019 14:59)
  • Iwona Bryła
2019-03-06odra.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Odra straszy w Starachowicach. Sanepid potwierdził ją u 3 - letniego nieszczepionego dziecka, a nowe podejrzenie zachorowania dotyczy 45 - letniej kobiety, która najprawdopodobniej zaraziła się w czasie odwiedzin swojego dziecka w szpitalu. Wyniki badań w kierunku potwierdzenia lub wykluczenia odry mają być znane za kilkanaście dni.

Pod koniec lutego Ewa Dróżdż, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach informowała na naszej antenie o 3 przypadkach odry w powiecie skarżyskim i jednym podejrzeniu w naszym mieście. Dziś już wiadomo, że 3-letnie dziecko rzeczywiście przeszło tę groźną w jego wieku chorobę. Ponadto jest kolejne podejrzenie infekcji; tym razem u 45 – latki, która najprawdopodobniej też nie przyjęła szczepionki przeciw odrze.

 

Chora kobieta jest mieszkanką Starachowic. Objawy zaobserwowane u kobiety już teraz pozwalają przypuszczać, że starachowiczanka jest kolejną ofiarą odry. Pewność dadzą jednak tylko wyniki badań, które mają być znane za kilkanaście dni.

 

Jak dodaje dyrektor Ewa Dróżdż wobec osób z otoczenia 45 - latki wdrożone zostały działania ochronne.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek Odra
Janek Odra 6.03.2019, 15:30
Mnie podoba się reklama zakładu pogrzebowego w środku zamieszczonego tekstu. Choroba grożna, prawda?

Pozostałe