Nauczyciele wypowiedzą się na temat kwietniowego strajku

  • 7.03.2019, 13:29 (aktualizacja 07.03.2019 15:56)
  • Iwona Bryła
2019-03-07znp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Związek Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach przeprowadzi w szkołach referendum strajkowe. Od przyszłego tygodnia pracownicy oświaty zaczną wypełniać ankiety z pytaniem o gotowość wzięcia udziału w ogólnopolskim proteście, zaplanowanym na 8 kwietnia. Jego celem jest wywalczenie podwyżki pensji w wysokości 1000 zł netto z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r.

Starachowicki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, odpowiadając na decyzję zarządu głównego organizacji, przygotowuje się do przeprowadzenia referendum strajkowego w szkołach. Nauczyciele i inni pracownicy oświaty wypowiedzą się w nim, czy chcą przystąpić do strajku mającego na celu wywalczenie podwyżek wynagrodzeń w wysokości 1000 zł netto.

 

Referendalna akcja w powiecie starachowickim ma ruszyć z początkiem przyszłego tygodnia.

 

Jeśli większość uczestników referendum opowie się za strajkiem to rozpocznie się on 8 kwietnia.

 

Strajk potrwa do odwołania, możliwe więc, że jego termin pokryje z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami: gimnazjalnym w dniach od 10 do 12 kwietnia i ósmoklasisty od 15 do 17 kwietnia. Prezes ZNP w Starachowicach Mariola Gałka liczy na zrozumienie rodziców. Podkreśla, że nauczyciele walczą o swoją godność, dlatego zdecydowali się na spór z obecnym rządem.

 

ZNP liczy, że do strajku przyłączą się też inne związki, jak choćby oświatowa „Solidarność”, a także nauczyciele niezrzeszeni.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stop obłudzie
Stop obłudzie 4.04.2019, 14:12
Strajk jest legalny i proszę nie sugerować politycznego charakteru protestów. Lepiej rozdawać kasę nierobom czy godnie płacić ludziom pracy?
stokrotka
stokrotka 8.03.2019, 14:20
Pani Gałka o czyją godność pani walczy? Chyba o swoją kieszeń. Niech pani nie liczy na zrozumienie rodziców, bo ZNP może złamać kariery młodych ludzi. Ustawa przewiduje jedyny termin egzaminów. Jeśli uczeń nie przystąpi do egzaminu w wyznaczonym terminie nie otrzymuje promocji (nie zdaje). Dlaczego pani nie mówi o tym rodzicom. Mam nadzieję, ze Solidarność nauczycielska jest mądrzejsza od ZNP (postkomunistycznego związku zawodowego). Emerytowana nauczycielka, członek Solidarności nauczycielskiej
Stokrotka
Stokrotka 8.03.2019, 13:46
Jestem emerytowaną nauczycielką, ale takiej hucpy jeszcze nie widziałam w ciągu całej swojej kariery nauczycielskiej. Były nawet takie lata , gdzie zarobki nauczyciela były poniżej 50% średniej krajowej i trzeba było żyć, a teraz mam bardzo niską emeryturę. Nauczyciele mają obiecane podwyżki rozłożone na 3 etapy.Pan Broniarz, komunistyczny nauczyciel naciska na nauczycieli chcąc zbić polityczny kapitał. Czemu za rządów PO i PSL nie walczył o podwyżki, a pensje były zamrożone? Bo wtedy rządziła jego frakcja, a teraz trzeba grać uczniami, żeby dokopać PiS.Broniarz i nauczyciele chcący brać udział w kwietniowym strajku są oburzeni , że rząd chce dać emerytom raz w roku 1100 zł brutto, tzw. 13. pensję, bo to nie emerytom, a "biednym" nauczycielom się należy. Rząd nie powinien ustąpić, a nauczyciele biorący udział w strajku podczas egzaminów powinni być ukarani za łamanie konstytucji w kwestii praw dzieci i rodziców.

Pozostałe