Nowa ulica Moniuszki z pomocą Funduszu Dróg Samorządowych?

  • 8.03.2019, 13:24 (aktualizacja 08.03.2019 13:51)
  • Iwona Bryła
2019-03-08funduszdrog.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Blisko 300 mln zł pomocy otrzyma województwo świętokrzyskie z nowego instrumentu pomocowego państwa, jakim jest Fundusz Dróg Samorządowych. Z tego źródła będzie chciała skorzystać gmina Starachowice. Złoży wniosek o wsparcie budowy nowego przebiegu części ulicy Moniuszki.

Fundusz Dróg Samorządowych to najnowsza wieloletnia forma pomocy rządu w realizacji lokalnych przedsięwzięć komunikacyjnych. Gminy i powiaty mogą liczyć w tym zakresie na 80 procentowe dotacje. Jak informował poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim, pula pomocy na ten rok została już rozdzielona na poszczególne regiony.

 

Pomocą oferowaną przez Fundusz Dróg Samorządowych zainteresowana jest gmina Starachowice. Planuje złożyć wniosek o wsparcie budowy części ulicy Moniuszki na odcinku od Kieleckiej do Nowowiejskiej po nowym śladzie.

 

Gmina na nadzieję sfinalizować tę inwestycję do końca 2020 roku.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec z radomskiej
mieszkaniec z radomskiej 11.03.2019, 20:36
Co za "aktywność" i energia Posła L....... PO PROSTU BURZA POMYSŁÓW??? hahaha

Pozostałe