Strefy płatnego parkowania w Starachowicach

  • 8.03.2019, 13:25 (aktualizacja 08.03.2019 13:52)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-08parking.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest zapowiedź utworzenia w Starachowicach stref płatnego parkowania. Na początek mają powstać dwie: w rejonie rynku oraz w okolicach ulic 1 Maja i Zakładowej. Może to nastąpić już przyszłym roku.

Utworzenie dwóch stref płatnego parkowania zapowiada prezydent Starachowic Marek Materek. Temat pojawił się podczas prezentacji aplikacji mo.Bilet, za pośrednictwem której od 1 marca możemy kupować bilety komunikacji miejskiej. Oprogramowanie ma nam w przyszłości umożliwić także opłacenie miejsca parkingowego w przypadku utworzenia stref płatnego parkowania. Jak poinformował samorządowiec brane pod uwagę są dwie lokalizacje. Obejmują one okolice rynku oraz ulic Zakładowej i 1 Maja.

 

W przypadku wydzielenia strefy płatnego parkowania w okolicy zakładu MAN korzyści mają odczuć m.in.: mieszkańcy pobliskich bloków.

 

Co na temat wprowadzenia stref płatnego parkowania myślą mieszkańcy sprawdziliśmy z kamerą.

 

Według zapowiedzi ewentualne zmiany mają zostać wprowadzone najwcześniej w przyszłym roku.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wierzbniczanin
wierzbniczanin 13.03.2019, 19:01
W Rynku, na Niskiej i Wysokiej to strefa bez parkowania. Jak w cywilizowanych miastach. Strefa parkowania to koło dworca i na parkingu targowiska, reszta na piechotę, rowerem lub autobusem. Szlachta wjechałaby do sklepu, czy do pracy czy po zakupy. Ale już widać że Materek chce zarabiać i nawet dopuści parkowanie na płycie Rynku, byleby zarobić.
stokrotka
stokrotka 8.03.2019, 14:00
Dla mnie , to szukanie pieniędzy w kieszeni mieszkańców.

Pozostałe