Termomodernizacja szpitala coraz bliżej

  • 11.03.2019, 14:38 (aktualizacja 11.03.2019, 14:47)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-11szpital.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wraz z początkiem kwietnia mają rozpocząć się prace termomodernizacyjne Powiatowego Zakładu opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Dyrekcja szpitala podpisała już umowę na ich realizację z przedstawicielami radomskiej firmy ARBUD, która została wybrana w przetargu.

W ramach termomodernizacji przewiduje się docieplenie kompleksu czterech budynków wraz z dwoma  łącznikami. Zakres robót obejmuje ocieplenie podziemnych i nadziemnych części ścian zewnętrznych, ocieplenie stropodachu oraz wymianę stolarki okiennej. Według zapowiedzi inwestycja będzie etapowana. W tym roku planowane jest przeprowadzenie prac w budynkach B i D, w których mieszczą się pracownie diagnostyczno-zabiegowe, poradnie specjalistyczne i administracja oraz łącznik pomiędzy nimi. W przyszłym roku termomodernizacja ma objąć budynki A i C, w których mieszczą się oddziały szpitalne, Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Stacja Dializ. Prace kosztować będą około 10 mln zł. Lecznica pozyskała na ten cel dofinansowanie z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Anna Pryciak-Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe