Prawo i Sprawiedliwość o propozycjach socjalnych rządu

  • 12.03.2019, 14:27 (aktualizacja 13.03.2019 10:59)
  • Iwona Bryła
2019-03-12lipiec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dofinansowanie usług opiekuńczych świadczonych w domu na rzecz niepełnosprawnych dzieci i dorosłych oraz 1100 zł brutto emerytury dla matek lub ojców, którzy wychowali minimum czworo dzieci – m.in. te propozycje z rządowego pakietu socjalnego, zaprezentowali lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. Informacje zostały przekazane na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem radnych powiatu.

O najnowszych propozycjach rządu Prawa i Sprawiedliwości w zakresie pomocy socjalnej, była mowa na dzisiejszej konferencji prasowej w starachowickim biurze poselskim Krzysztofa Lipca. Parlamentarzysta wspomniał m.in. o aktualnym rozdysponowaniu środków z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w kwocie 60 mln zł.

 

Z tego źródła gminy będą mogły się ubiegać o 50 procentowe dofinansowanie kosztów usług opiekuńczych świadczonych w domu osobom niepełnosprawnych: dzieciom w wieku do 16 lat oraz dorosłym do 75 roku życia. Wnioski można składać do 29 marca br.

 

Pakiet pomocowy dotyczący niepełnosprawnych obejmuje też kwestie obejmujące ich zatrudnienie oraz wypłatę świadczeń pieniężnych.

 

Ponadto zwrócono uwagę na wzrost wysokości zasiłku opiekuńczego dla niepełnosprawnych, który w 2015 roku wynosił 153 zł, a na przestrzeni lat 2018 - 2019 został podniesiony najpierw do 184,42 zł, a następnie do 215, 84 zł. Kolejna propozycja dotyczy wsparcia matek, lub ojców, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci. W ramach rządowego Programu Mama 4 Plus mogą się ubiegać o świadczenie nazywane popularnie „emeryturą matczyną”.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe