Będą zmiany w Budżecie Obywatelskim Starachowic

  • 12.03.2019, 14:28
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-12bo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
O tym jak podzielić Starachowice podczas realizacji kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego debatowano w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Brane pod uwagę jest kilka możliwości m.in.: powrót do podziału miasta na 4 okręgi oraz trójstopniowy wybór projektów. Ostatecznie o kształcie budżetu mieszkańców zadecydują radni miejscy.

Budżet Obywatelski funkcjonuje w Starachowicach już od 4 lat. Początkowo wybieraliśmy projekty w 4 wyodrębnionych częściach miasta. Następnie dokonano podziału Starachowic na 23 okręgi. Na temat tego jak teraz wyglądać będzie plan finansowy inwestycji wnioskowanych przez mieszkańców debatowano wczoraj w Urzędzie Miejskim.

 

W spotkaniu wzięli udział m.in.: radni miejscy, reprezentanci lokalnych stowarzyszeń oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych proponuje wprowadzenie trójstopniowego podziału budżetu obywatelskiego.

 

Z kolei Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie chce powrotu podziału miasta na 4 okręgi, ale przy nieco zmienionym podziale środków. Zdaniem przedstawicieli obu organizacji zmiany potrzebne są z wielu powodów.

 

Decyzja o ewentualnych zamianach regulaminu budżetu obywatelskiego należeć będzie do radnych miejskich. Główny wniosek, który wypłynął z konsultacji to rezygnacja z podziału miasta na 23 okręgi.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe