Starachowice walczą o sportowe inwestycje

  • 13.03.2019, 14:36
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-13sport.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samorząd Starachowic stara się o pozyskanie środków z rządowego programu Sportowa Polska. Zgłoszone zostały dwa projekty. Pierwszy z nich dotyczy budowy zaplecza sportowego w pobliżu stadionu miejskiego przy ul. Szkolnej. Drugi zakłada powstanie obiektu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów. W obu przypadkach staramy się o pozyskanie dofinansowania w wysokości 50 % wartości zadań, a więc łącznie o około 2 mln zł.

Sportowa Polska, czyli program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej ma na celu wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych. Szansę na dofinansowanie mają jedynie obiekty ogólnodostępne. Jak informuje wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka zadania inwestycyjne, o wsparcie finansowe których można starać się w ramach programu, zostały podzielone na trzy grupy.

 

Zainteresowanie programem Sportowa Polska wyraża gmina Starachowice. Ubiegamy się o dofinansowanie dwóch zadań. Pierwsze z nich zostało zgłoszone już do ubiegłorocznej edycji działania, jednak bez sukcesu. Chodzi o budowę zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Zdaniem prezydenta na tą inwestycję czeka całe środowisko sportowe w mieście. Obiekt miałby służyć dużej grupie mieszkańców.

 

Drugie ze zgłoszonych zadań dotyczy budowy obiektu przy Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów. Szacunkowy koszt inwestycji to 1 mln zł. Gmina stara się o 50% dofinansowanie tego projektu z Ministerstwa.

 

Nabór wniosków w programie trwa do końca marca.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe