Rywalizowali mistrzowie ortografii

  • 14.03.2019, 15:06
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-14ortografia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami kolejna edycja Konkursu o tytuł Mistrza Ortografii organizowanego przez Gimnazjum nr 3. W jubileuszowej, 20 odsłonie „Ortograficznego toru przeszkód” wzięło udział około 40 uczniów. Po zakończeniu zmagań uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać prelekcji językoznawcy dr Janusza Wróblewskiego.

W ramach XXVII Tygodnia Kultury Języka w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach odbył się „Ortograficzny Tor Przeszkód”. W rywalizacji wzięła udział młodzież ze starachowickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


 

Młodzi starachowiczanie zmierzyli się dyktandem pełnym językowych pułapek.


 

Tradycyjnie celem konkursu była popularyzacja języka ojczystego, utrwalanie wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii oraz podniesienie świadomości językowej uczestników zmagań.


 

Mistrzami ortografii zostały: Karolina Bidzińska ze Szkoły Podstawowej nr 9, Aleksandra Krawczyk reprezentująca Gimnazjum nr 1 i Natalia Gębura z I Liceum Ogólnokształcącego.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe