ZDZ w Kielcach zaprasza mieszkańców na bezpłatną profilaktykę raka jelita grubego

  • 14.03.2019, 15:09 (aktualizacja 26.03.2019, 16:57)
  • Iwona Bryła
2019-03-14zdz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Rak na wspak” - to tytuł projektu, który dla wielu osób może oznaczać życie. Zapewnia bezpłatne badania profilaktyczne wraz z darmowym dowozem do miejsc ich wykonywania. Z taką ofertą do prawie 2,5 tysiąca mieszkańców województwa świętokrzyskiego wychodzi Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Starachowiczanie i osoby zamieszkałe w gminach naszego powiatu będą mogły się przebadać w szpitalu w Starachowicach.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach wychodzi do mieszkańców województwa świętokrzyskiego z cenną ofertą, nastawioną na ochronę jednych z najważniejszych wartości, którymi są zdrowie i życie ludzkie. Dostrzegając problem, jaki we współczesnym świecie stanowią choroby nowotworowe, placówka przygotowała program „Rak na wspak – wsparcie profilaktyki w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego w województwie świętokrzyskim”. Ten typ nowotworu jest bowiem jedną z najczęstszych chorób onkologicznych.


 

„Rak na wspak” - to największe przedsięwzięcie w regionie świętokrzyskim w zakresie profilaktyki raka jelita grubego. Jego wartość to prawie 3 mln 300 tys. zł. ZDZ w Kielcach pozyskał na jego realizację dofinansowanie w wysokości 2 mln 964 tys. 388 zł. Środki te pochodzą z budżetu unijnego i zostały przyznane placówce przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki temu pacjenci w wieku od 25 do 65 lat będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopowych przeprowadzanych w znieczuleniu. Ponadto osobom z małych miejscowości zostanie zaoferowany darmowy  transport w obie strony.

 

Zdrowotny projekt potrwa do końca sierpnia 2020 roku. Rekrutacja rozpocznie się od kwietnia br.

 

ZDZ w Kielcach jako lider projektu, będzie współpracował przy jego realizacji z grupą partnerów.

 

W grupie placówek, które przeprowadzą badania znalazły się m.in. szpitale w Chmielniku, w Czerwonej Górze, w Kielcach, w Końskich i Staszowie oraz w Starachowicach.

 

Zapisy na badania dla mieszkańców powiatu starachowickiego będzie prowadzić Centrum MedicuM ZDZ w Starachowicach przy ulicy Wojska Polskiego 15.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkanka
mieszkanka 14.03.2019, 18:04
Super!!!

Pozostałe