Nasze Muzeum „Pomnikiem historii”?

  • 15.03.2019, 15:26
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-15muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowickie Muzeum Przyrody i Techniki stara się o wpis na listę Pomników Historii. Obecnie placówka finalizuje przygotowanie wniosku, który musi przebyć długą drogę od wojewódzkiego konserwatora zabytków, poprzez ministra kultury. Jeśli wszystko pójdzie dobrze wpis na prestiżową listę powinien nastąpić jeszcze w tym roku.

W ciągu kilku tygodni Muzeum Przyrody i Techniki zamierza rozpocząć formalna drogę ubiegania się o wpis na listę Pomników Historii, czyli zabytków o szczególnym znaczeniu dla naszego kraju. Pierwsze rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się podczas wizyty w muzeum ministra kultury Piotra Glińskiego.

 

Jednym z głównych argumentów podnoszonych przez placówkę, która obejmuje swoim obszarem 8 hektarowy teren, jest unikalność zachowanego dziedzictwa.

 

Jak podkreśla dyrektor placówki Tomasz Kondeusz uznanie Muzeum Przyrody i Techniki za Pomnik Historii przyniosłoby instytucji szereg korzyści.

 

Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w tym roku.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe