Policyjna akcja wymierzona w „rozpraszacze uwagi” na drodze

  • 20.03.2019, 14:30
  • Iwona Bryła
2019-03-20policja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Patrz i słuchaj” – to nazwa policyjnej akcji skierowanej na edukowanie pieszych i kierowców w zakresie rozsądnego zachowania się na drodze. Chodzi m.in. o właściwe korzystanie z telefonów komórkowych, czy tabletów, by nie absorbowały naszej uwagi w czasie jazdy, czy przechodzenia przez jezdnię. Akcja rozpocznie się jutro i potrwa do końca września.

Starachowicka policja rozpoczyna jutro ogólnopolską akcję pod hasłem „Patrz i słuchaj”, nastawioną na ochronę uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą informować pieszych i kierowców o zagrożeniach komunikacyjnych w czasie prowadzenia pojazdów oraz przechodzenia przez jezdnię.

 

Policjanci będą też informować o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą rozpraszacze uwagi, czyli współczesne urządzenia elektroniczne takie jak: smartfony, tablety, nawigacja GPS, czy słuchawki.

 

Akcja potrwa do końca września.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe