Baczyński zaprasza w nowe progi

  • 29.03.2019, 14:05 (aktualizacja 26.04.2019, 15:26)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-03-29iiilo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Społeczność szkolna III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach zaprosiła uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z rodzicami na Dzień Otwarty. Spotkanie odbyło się już w nowej siedzibie placówki, która od września mieścić się będzie w budynku dotychczasowego Gimnazjum nr 4 przy Alei św. Jana Pawła II. Zainteresowani nauką w szkole stawili się licznie.

Z dużym zainteresowaniem wśród tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych spotkał się Dzień Otwarty zorganizowany przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi. Na przyszłych w nowej siedzibie przy Al. św. Jana Pawła II podopiecznych czekało grono pedagogiczne oraz uczniowie liceum, które w przyszłym roku proponuje naukę w czterech klasach pierwszych. Dwie z nich będą kształcić w profilu humanistyczno – artystycznym.

 

Pozostałe dwie proponują naukę w profilu ogólnym. Szkoła realizuje również innowacje policyjną we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk.

 

Jak podkreśla dyrektor placówki Mirosław Niewczas nowa siedziba daje szkole z prawie 30-letnim dorobkiem nowe szanse rozwoju. Obecni uczniowie „trójki” podkreślają jej przyjazny klimat i kameralność, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

 

W Dniu Otwartym III Liceum wziął udział prezydent Marek Materek, który zapewnił społeczność szkolną o swoim wsparciu.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe