• 2.04.2019, 14:06 (aktualizacja 02.04.2019 14:14)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-04-02karate.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Bushi-Do CUP 2019. W rywalizacji zorganizowanej przez Starachowicki Klub Karate Kyokushin wzięło udział prawie 400 zawodników z 37 klubów z całego kraju. Nasza reprezentacja zdobyła aż 12 medali, w tym ten wyjątkowy – drużynowy.

384 zawodników z 37 klubów z całego kraju przez całą sobotę walczyło na matach Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach – tak w największym skrócie przedstawia się podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju Karate Shinkyokushin Bushi-Do CUP 2019 organizowanego przez Starachowicki Klub Karate Kyokushin. Do Starachowic przyjechali sportowcy m.in. z Warszawy, Morawicy, Kielc, Sandomierza, Kobierzyc i Skarżyska. Karatecy rywalizowali w dwóch formułach: kata i kumite. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwało 23 sędziów.

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja gospodarzy zdobywając 11 medali indywidualnych. W kategorii kumite zdobyliśmy 5 krążków. Pierwsze miejsca zajęli Kacper Jakubowski i Mikołaj Sikora, srebrne medale wywalczyli Karol Ożóg i Julia Długosz, a z brąz Oskar Iwan.

W kategorii kata starachowiczanie zdobyli 6 medali. Srebra to zasługa Mai Abramczyk, Leny Kozieł i Zuzanny Pacek. Natomiast brązowe krążki trafiły do Julii Seweryn, Kacpra Jakubowskiego i Karola Ożoga.

W klasyfikacji drużynowej triumfowali karatecy z Kobierzyc, drugie miejsce zajęli reprezentanci Skarżyska, a na trzeciej pozycji uplasowali się starachowiczanie.