Warta 70 tys. zł dokumentacja ulicy Radomskiej jest nieprzydatna

  • 03.04.2019, 14:53 (aktualizacja 03.04.2019, 16:09)
  • Iwona Bryła
2019-04-03radomska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Około 70 tys. zł kosztowała dokumentacja modernizacji ulicy Radomskiej obejmująca m.in. przebudowę skrzyżowania z ulicą Szkolną w rondo. Została przygotowana przez Zarząd Dróg Powiatowych z myślą o inwestycji, której miał się podjąć Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Dziś okazuje się, że trzeba przygotowywać ją od nowa.

Administrowany przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach odcinek ulicy Radomskiej w Starachowicach, miał być modernizowany przez jego zarządcę. Jednym z elementów prac było rondo projektowane w pobliżu I Liceum Ogólnokształcącego w miejscu skrzyżowania z ulicą Szkolną. W ramach wkładu własnego starostwo powiatowe oraz gmina Starachowice zapłaciły po połowie za dokumentację inwestycji, czyli w sumie około 70 tys. zł. Jej przygotowanie zlecił zewnętrznej firmie Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach. Dziś okazuje się, że pracę wykonano na darmo, a pieniądze zostały zmarnowane. Poinformował o tym na ostatniej sesji rady powiatu członek zarządu Jerzy Materek.

 

Wszystko wskazuje na to, że dokumentację trzeba przygotowywać od nowa.

 

Jerzy Materek uzupełnił, że powodem, dla którego dokumentacja okazała się nieprzydatna, było nie uwzględnienie przez ZDP uwag zgłoszonych przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 05.04.2019, 07:38
Świetnie, wyrzucanie pieniędzy w błota. Za dużo ich mamy.

Pozostałe