Powiat liczy na kolejnego Koziołka

  • 04.04.2019, 13:15 (aktualizacja 04.04.2019, 13:22)
  • Iwona Bryła
2019-03-04koziolek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat starachowicki rozpoczął starania o przyznanie 9- tej z kolei statuetki Koziołka, czyli nagrody za działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Przyznaje go gremium złożone z reprezentantów świętokrzyskiego komendanta policji, wojewody i marszałka. Jego przedstawiciele przyjechali do Starachowic, by zapoznać się z ubiegłorocznymi dokonaniami powiatu.

Powiat starachowicki ubiega się o nagrodę „Koziołek”, przyznawaną za wzorową realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. W czasie spotkania w Muzeum Przyrody i Techniki zaprezentował swoje ostatnie dokonania przed kapitułą konkursową, w skład której wchodzą reprezentanci urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego oraz świętokrzyskiej policji. Wzięli w nim udział także przedstawiciele służb i organizacji, których działania złożyły się na dorobek powiatu starachowickiego w zakresie zwiększenia poczucia bezpieczeństwa obywateli. Byli obecni m.in funkcjonariusze policji, straży pożarnej i miejskiej, pracownicy pogotowia ratunkowego i Sanepidu, harcerze, w tym Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, działacze Stowarzyszeń: Bezpieczny Powiat Starachowicki oraz Pomoc Rodzinie „Przystań”. Starosta Piotr Babicki zwrócił szczególną uwagę na dwie nowe akcje realizowane wspólnie przez kilka środowisk: „Lubię żyć – podaruj mi 1 metr” oraz Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych.

Przykładem zaangażowania w inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa jest Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki.

Przedstawiciele zespołu oceniającego z uznaniem wypowiadali się o przedsięwzięciach zrealizowanych w 2018 roku w naszym powiecie.

W tej sytuacji rosną szanse powiatu starachowickiego na powiększenie kolekcji „Koziołków”.

 

 

 

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe